2. Бойни спортове
  3. Фурор на младите ни каратеки на европейското първенство по Шотокан Карате До

Фурор на младите ни каратеки на европейското първенство по Шотокан Карате До

Изключително представяне записаха младите ни национали по Шотокан Карате До по време на европейското първенство в Егер, Унгария. Днес те спечелиха 6 медала, от които 4 златни.

В дисциплината Ката, Марина Чанг завоюва първото златно отличие за страната ни при 18 годишните. В категория до 20 години Росица Николова остана със среброто, а в същата възрастова група при младежите бронз спечели Светослав Бодуров. При смесените отбори мъже и жени нашият тим взе бронзов медал.

Още по-добре се представиха националите ни в дисцпилината Комите, където трима наши представители станаха шампиони. Светослав Бодуров заслужи втори медал за деня, достигайки до златото в категория до 20 години. Александър Стоянов и Александра Митева бяха недостижими за конкуренцията при 18-20 годишните.

„Изключително представяне на младите ни състезатели. Те са бъдещето, зашото през следващата година ще участват при мъжете и жените. Можем да бъдем горди от представянето им днес и същевременно оптимисти, че тепърва ще развиват своя потенциал и ще носят победи и слава за страната ни. Тези медали са показателни за отличната работа на състезателите, треньорите и за добрата организация и дейност на федерацията. Пожелавам си до края на европейското да имаме още подобни радостни моменти”, сподели президентът на федерацията по Шотокан Карате До Александър Славков.