2. Бойни спортове
  3. Кметът на община Разлог награди световна вицешампионка по самбо

Кметът на община Разлог награди световна вицешампионка по самбо

Леман Гичмен взе среброто на световното първенство в Кипър и стана първата българка, носител на медал от подобен форум в нейната категория и възраст

Кметът на Община Разлог инж. Красимир Герчев посрещна в своя кабинет и награди лично Леман Гичмен - вицешампионка от Световното първенство по самбо за кадети, провело се в Кипър през месец декември. Градоначалникът поздрави родената в разложкото село Баня 15-годишна Леман Емин Гичмен за върховите успехи, които упоритата девойка успя да постигне през тази година. Леман грабна среброто на световното първенство в Кипър и стана първата българка, носител на медал от подобен форум в нейната категория и възраст.

От четири години Леман тренира в спортното училище "Димитър Рохов" в Сливен. Състезава се и тренира джудо, самбо и сумо. През годините е ставала многократна републиканска шампионка и в трите спорта. През 2014 г. на европейското първенство по сумо стъпва като победител на най-високото място на почетната стълбичката и в нейна чест звучи българският химн. През 2013 г. се завръща с бронз от Балканиадата в Текирдак /Турция/.