2. Бойни спортове
  3. Манев остана с бронзов медал от Eвропейското

Манев остана с бронзов медал от Eвропейското

Младият български боксьор Младен Манев остана с бронзов медал от европейското първенство в Москва.

Младият български боксьор Младен Манев остана с бронзов медал от европейското първенство в Москва.

Днес в полуфинален мач в категория до 75 кг Манев загуби по точки от Дарън О'Нийл (Ирландия) - 0:6 точки, предаде БТА. Така 21-годишният българин, наричан "Секирата от село Градешница", спечели своя първи медал от голямо първенство.

"Въпреки загубата Младен направи много добър мач. Ирландецът е изключителен боксьор с над 250 мача в кариерата си. Въпреки това нашето момче игра мъжки, хвърли се в битката и даде всичко от себе си.

Преди последния рунд Младен губеше с 0:4 точки и в третия рунд атакуваше непрекъснато, но ирландецът майсторски го контрираше.

Каквото трябваше, Манев го направи. Няма за какво да го упрекваме - Младен направи много добро европейско първенство тук в Москва", каза по телефона от руската столица президентът на БФбокс - Марин Димитров.

Визитка на българския боксьор Младен Манев, който спечели бронзов медал в категория до 75 кг. на европейското първенство по бокс в Москва:

Младен Манев е роден на 2 юни 1989 година в град Тетевен. Възпитаник е на боксовата школа на ЦСКА, а в момента е състезател на БК Левски (София).

Манев е неколкократен шампион на България по бокс за мъже в категориите до 69 кг и до 75 кг. Победител е в категорията си на международния турнир "Странджа" и на надпреварата "Златен гонг" в Скопие, където е и обявен за най-добър състезател.

Манев дебютира на европейски първенства по бокс в Ливърпул (Англия) през 2008 година, където отпадна след една победа и една загуба.