2. Бойни спортове
  3. Мани Пакиао загуби световната си титла (видео)

Мани Пакиао загуби световната си титла (видео)

Филипинската боксова суперзвезда Мани Пакиао сензационно не успя да защити титлата си на световен шампион в полусредна категория във версията на Световната боксова организация (WBO)

Филипинската боксова суперзвезда Мани Пакиао сензационно не успя да защити титлата си на световен шампион в полусредна категория във версията на Световната боксова организация (WBO). Той претърпя спорно поражение по точки от носителя на аналогичното звание в по-долната категория Тимоти Брадли.

В по-голямата част от мача в Лас Вегас Пакиао очаквано имаше преимущество и нанасяше повече удари, като доста от тях имаха нужната точност. Брадли обаче устоя на атаките на съперника си и успя да запази силите си до края. Малко преди заключителните минути на боя Пакиао намали своята активност и Брадли наистина изравни ситуацията, но решението на съдиите въпреки всичко беше напълно неочаквано - единият присъди 115:113 за филипинеца, а другите двама 115:113 за американеца. Така 28-годишният Брадли остава без загуба и завоюва титлата в полусредна категория, побеждавайки един от най-добрите боксьори в света с разделено мнение на съдиите.

Боят се състоя в "MGM" гранд хотел в Лас Вeгaс, а двамата се изправиха за първи път един срещу друг на ринга. В актива си Пакиао сега има 54 победи, 4 равенства и две загуби. Първото си поражение той претърпя през март 2005 г. в 12-рундов бой срещу Ерик Мораес. Бардли има 29 успеха и нито една загуба.