2. Бойни спортове
  3. Млада надежда от Русе записва участие на международен турнир по бокс във Вилнюс

Млада надежда от Русе записва участие на международен турнир по бокс във Вилнюс

Орлин Йорданов се подготвя и за световното по бокс за младежи в София на 10 април

Състезателят от боксов клуб "Русе" Орлин Йорданов ще участва в международен турнир в столицата на Литва - Вилнюс. Това съобщиха от клуба в крайдунавския град. Боксьорът заминава днес заедно с националния отбор - младежи. Турнирът, който е на името на олимпийския шампион Дан Позняк, ще се състои от 12 до 16 март.

Русенският боксьор ще се качи на ринга в категория до 49 килограма. Орлин Йорданов е ученик в русенското спортно училище. Негови треньори са Павел Сяров и Съби Събев. От няколко седмици той участва в подготовката на националния младежки отбор по бокс за световното първенство, което започва на 10 април в София. Турнирът в българската столица е квалификационен за участие в Младежките олимпийски игри, които ще са през август тази година в Китай.

Междувременно, боксов клуб "Русе" спечели две призови места във втория кръг от Държавното лично отборно първенство за юноши, което се проведе в края на миналата седмица в Бургас. Ангел Йорданов стана победител в категория до 46 килограма, а Християн Миленов е трети в категория до 50 килограма.