2. Бойни спортове
  3. Монтанските кикбоксьори се завърнаха с 3 медала от Каварна

Монтанските кикбоксьори се завърнаха с 3 медала от Каварна

С три медала се завърнаха от Каварна състезателите от монтанския клуб Виталика. През почивните дни Морската столица на рока бе домакин на републиканското първенство по кикбокс за деца, юноши и девойки младша и юноши и девойки старша възраст.

С три медала се завърнаха от Каварна състезателите от монтанския клуб Виталика. През почивните дни Морската столица на рока бе домакин на републиканското първенство по кикбокс за деца, юноши и девойки младша и юноши и девойки старша възраст. При девойките младша възраст Ралица Станчева спечели сребърен медал в категория до 60 кг. На финала тя загуби по точки от европейската вицешампионка Теодора Стоянова от Тангра (Свиленград). Сребърно отличие грабна и Георги Славков в кат. до 52 кг във възрастовата група децата до 14 години. По-големият му брат Мирослав Славков се задоволи с бронзов медал в кат. до 67 кг при юношите старша възраст. „С трима състезатели заминахме за Каварна и тримата спечелиха медали, така че няма как да не съм доволен”, заяви по телефона за Novsport.com треньорът на Виталика Цветан Кузманов.