2. Бойни спортове
  3. Несебърските каратеки от клуб “БУШИДО” с две титли от Държавния шампионат за юноши и девойки

Несебърските каратеки от клуб “БУШИДО” спечелиха две национални титли на Държавния шампионат по карате-шинкиокушин за юноши и девойки младша възраст, който се проведе в шуменската зала “Младост“. При юношите в категория до 75 кг. Никола Янев бе безапелационен в борбата за първото място, печелейки всички свои срещи с ипон (нокаут) или ваза-ари (нокдаун).

При девойките в категория до 55 кг. Деница Георгиева дублира успеха на Никола като завоюва националната титла чрез убедително превъзходство над противничките си. В по-малката възрастова група Андрей Русев спечели сребърния медал в категория до 55 кг.

Националния шампионат бе своеобразна проверка за състезателите в подготовката за европейската купа в Швейцария на 23 май. Там ще вземат участие петима несебърски състезатели в три възрастови групи.