2. Бойни спортове
  3. Невероятен успех за България - титла и два медала на старта на световното по самбо

България постигна невероятен успех още в първия ден на световното първенство по самбо в Санкт Петербург.

Марко Косев спечели за четвърти път световната титла в категория до 57 килограма в бойното самбо.

След двугодишно отсъствие Косев се завърна триумфално и постигна четири категорични победи, докато спечели златото.

"Дойдох за тази титла и си я взех. Това беше моето място - първото", коментира Косев непосредствено след успеха.

България спечели днес още два медала - сребърен на Мартин Иванов в категория до 68 кг спортно самбо.

Бронзов медал при жените в категория до 60 кг спечели дебютантката Гергана Вацова.

Без медали в първия ден на шампионата останаха Галя Иванова, Румен Димитров и Иван Стоянов.