2. Бойни спортове
  3. Николай Митев спечели приза "Злати Динев Ройдев"

Николай Митев спечели приза "Злати Динев Ройдев"

Турнирът по борба в Гълъбово събра 293 състезатели

Николай Митев от клуб по борба "Енергетик" спечели приза "Злати Динев Ройдев" на международния турнир по борба за момчета в Гълъбово, съобщават то пресцентъра на общината. Общо 293 състезатели от 31 клуба от България, Турция, Македония, Гърция и Молдова взеха участие в единствената надпревара за момчета, включена в календара на ФИЛА.

Турнирът в зала "Енергетик" бе официално открит от заместник-кмета на Община Гълъбово Димитър Василев. Официални гости бяха Валентин Гецов, член на УС на БФБобра и съдия олимпийска категория, почетният гражданин на Гълъбово Еньо Тодоров, двукратен европейски и олимпийски вицешампион, Баю Баев, четирикратен европейски шампион, заслужилият майстор на спорта Биньо Чифудов и др. На официалното откриването поздрав към изпълнената до краен предел спортна зала отправиха различни танцови формации към Дома на културата в Гълъбово.

Три златни медала спечелиха представителите на клуба домакин, като приза "Злати Динев Ройдев" бе връчен на шампиона в категория до 85 килограма Николай Митев. За най-резултатен състезател бе определен победителя в категория до 53 килограма Иван Бадавров. Стоян Георгиев спечели титлата при най-леките до 32 килограма и приза за най-техничен борец на турнира.

Всички призьори получиха специални медали изработени в Монетния двор на България и предметни награди осигурени от Община Гълъбово.