2. Бойни спортове
  3. Нинджата си осигури медал на Европейското първенство по бокс

Нинджата си осигури медал на Европейското първенство по бокс

Българският боксьор в категория до 75 килограма Младен Манев се класира за полуфиналите на европейското първенство по бокс в Москва и си осигури най-малкото бронзов медал

Българският боксьор в категория до 75 килограма Младен Манев се класира за полуфиналите на европейското първенство по бокс в Москва и си осигури най-малкото бронзов медал.

Днес в четвъртфинален мач Манев, наричан "Нинджата от село Градешница", победи Матийо Бодерлик /Франция/ по точки - 8:4 точки.

Младен Манев е роден на 2 юни 1989 година в град Тетевен. Възпитаник е на боксовата школа на ЦСКА, а в момента е състезател на БК Левски /София/.

Той е неколкократен шампион на България по бокс за мъже в категориите до 69 килограма и до 75 килограма. Победител е в категорията си на международния турнир "Странджа" и на турнира "Златен гонг" в Скопие, където е и обявен за най-добър състезател.

Младен Манев дебютира на европейски първенства по бокс в Ливърпул /Англия/ през 2008 година, където отпадна след една победа и една загуба.