2. Бойни спортове
  3. НСА спечели държавното първенство по бокс за мъже

НСА спечели държавното първенство по бокс за мъже

Отборът на Национална спортна академия /НСА/ стана републикански шампион по бокс, след като спечели 78 точки на проведеното в Пазарджик Държавно първенство за мъже

Отборът на Национална спортна академия /НСА/ стана републикански шампион по бокс, след като спечели 78 точки на проведеното в Пазарджик Държавно първенство за мъже. На второ място е отборът на ЦСКА с 53 точки, а трети остана Левски София с 51-а точки. Наградите на отборите победители бяха връчени от президента на федерацията Красимир Инински. В индивидуалните финали служебни победи поради отказване на противника получиха Александър Александров в категория до 52 кг. и Тервел Пулев в супер тежка категория.

категория до 81 кг. Младен Манев /НСА/ - Радослав Панталеев /ЦСКА/ 13:6
категория до 91 кг. - Диян Петров /Спартак Плевен/ - Николай Мутафски /Юнайтед спорт Пловдив/ 11: 6

В турнира участваха 180 боксьори от цялата страна.