2. Бойни спортове
  3. Победителите в различните категории на турнира "Странджата"

Победителите в различните категории на турнира "Странджата"

С връчването на купата "Странджа" на българския боксьор в категория до 54 кг Детелин Далаклиев завърши третият последен ден от 61-ия международен турнир по бокс за мъже в Ямбол. Като най-млад състезател бе награден 18-годишният български боксьор Стефан Славчев, като най-техничен бе отличен Ховханес Данелиян от Армения - и двамата в категория до 48 кг. Ето и резултатите от днешните финални срещи:

В категория до 48 кг служебна победа спечели Ховханес Данелиян от Армения поради неявяване на Ясурбек Латипов от Узбекистан. В категория до 51 кг със златен медал бе отличен българинът Александър Александров след победа над турчина Ердал Инанли с 4:0 точки.

В категория до 54 килограма с безспорния си превес световният шампион Детелин Далаклиев при резултат 4:0 точки принуди съперника си Орзубек Шаимов от Узбекистан да се откаже във втория рунд. В категория до 57 кг Керем Гюрчен от Турция победи Любен Тодоров от националния ни отбор с 5:4 точки.

В категория до 60 кг Ангел Димов от втория български отбор отстъпи на Хуршид Тожибаев от Узбекистан с 1:3 точки. При 64-килограмовите боксьори Милан Златев загуби от световния шампион Рониел Сотолонго от Куба с 0:4 точки.

В категория до 69 кг Уктамон Рахмонов от Узбекистан победи с 8:3 точки Ерол Озкан от Турция. Златен медал в категория до 75 кг спечели Адем Киликчи от Турция след победа над сънародника Мариан Момчев от България.

В категория до 81 кг световният шампион Артур Бетербиев от Русия повтори резултата от финалната среща на световното първенство по бокс в Милано и отново се наложи над тогавашния си съперник Елшод Расулов от Узбекистан с 4:0 точки.

Финалната реща между Тервел Пулев и Сергей Калчугин в категория до 91 кг не се състоя поради лекарска забрана за българския боксьор, златен медалист стана руският състезател. На финала при най-тежките боксьори над 91 кг Сергей Кузмин от Русия се наложи убедително с 6:0 точки над Мохамед Чосун от Сирия.