2. Бойни спортове
  3. Раднев и Василева със златни медали от Балканиадата по джудо

Раднев и Василева със златни медали от Балканиадата по джудо

Двама състезатели на спортен клуб „Еврохолд – Ставен” – Сливен се завърнаха със златни медали от Балканиада по джудо в Кавадарци / Македония/ .

Двама състезатели на спортен клуб „Еврохолд – Ставен” – Сливен се завърнаха със златни медали от Балканиада по джудо в Кавадарци / Македония/ . Калоян Раднев доказа, че е непобедим на Балканите и пребори силната сръбска конкуренция при юношите в категория 55 килограма.

Злато взе и Веделина Василева в категория до 40 килограма, която на финала победи състезателка от Турция. .  Състезатели на спортен клуб „Еврохолд – Ставен” – Сливен се връщат от Македония с два златни и един бронзов медал.

На трето място се класира Александър Иванов в категория 34 килограма.

При девойките в категория 40 килограма първото място спечели Веделина Василева. На финала тя победи турска състезателка.

Българският тим се класира отборно на второ място, само на 4 точки разлика от първия отбор – Румъния. „Еврохолд-Ставен” постигна най-добро класиране от всички български отбори.