2. Бойни спортове
  3. Радослав Панталеев преодоля първия кръг на турнира по бокс

Радослав Панталеев преодоля първия кръг на турнира по бокс

Радослав Панталеев преодоля първия кръг на категория до 81 килограма от турнира по бокс на европейските игри в Баку, след като победи по точки грузинеца Николоз Сехниашвили.

Радослав Панталеев преодоля първия кръг на категория до 81 килограма от турнира по бокс на европейските игри в Баку, след като победи по точки грузинеца Николоз Сехниашвили. Панталеев, боксьор на столичния ЦСКА и победител в своята категория от тазгодишното издание на турнира "Странджа", спечели по точки.

Той заслужи гласовете на съдиите от Великобритания, Франция и Казахстан при 29:28, 30:27 и 30:27 точки, което му отреди място на осминафиналите на турнира по бокс.

Следващият съперник на държавния шампион за последните две години е украинецът Александър Хижняк.

През 2012 година той спечели златен медал в средна категория, до 75 килограма, на световното първенство за юноши в Ереван, Армения. Двубоят срещу 19-годишния Хижняк е насрочен за 19 юни от 18:30 часа.