2. Бойни спортове
  3. Шампиони от Държавното по кик бокс в Търговище

Шампиони от Държавното по кик бокс в Търговище

Държавното първенство по кик бокс в стилове, лоу кик и лайт контакт, във всички възрастови групи, се състоя на 03-04.04.10г. в гр.Търговище.

Участваха 283 състезатели от 37 клуба. СК"Аякс"-Бургас участва с осемнайсет състезатели, дванадесет от които на лайт контакт и шест на лоу кик. В стил лайт контакт спечелихме 3 златни, 2 сребърни и 4 бронзови медала. В стил лоу, който е един от най-тежките стилове в кик бокса спечелихме 3 златни, 1сребърен и 1бронзов медала.

Имената на шампионите в лоу кик са:
Христо Налбантов кат. до 71 кг. юн. старша, като до финала достигна побеждавайки двама от противниците си с нокаути. Саркис Харалампиев кат. до 81 кг. юн. старша, на финала нокаутира своя противник. Васил Михайлов кат. до 75кг. мъже, също прегази своите противници и се утвърди като титуляр в националния отбор на тази категория.

Вицешампион е:
Станислав Стоянов кат. до 63.5кг. юн. старша, като това стана вследствие на груба съдийска грешка която небеше корегирана и така бяхме лишени от 4ти златен медал. Станислав също победи двама от противниците си с нокаут.
Бронзов медалист е:
Георги Карагеоргиев кат.81 кг. който загуби на полуфинала от шампиона в категорията.

Доволен от представянето на моите възпитаници, като подготовката ни продължава за предстоящото ДП по фул контакт след две седмици в гр.Каварна. Целият отбор е благодарен на доктор Налбантов, който подкрепи финансово отбора в тези тежки времена на криза.

Информацията е предоставена любезно от ст.треньор на СК"Аякс"-Бургас Йордан Дичев.