2. Бойни спортове
  3. Стойка Петрова преодоля първия кръг на Европейските игри

Стойка Петрова преодоля първия кръг на Европейските игри

Петрова победи по категоричен начин французойката Васила Лхадири

Българката Стойка Петрова преодоля с лекота първия кръг от турнира по бокс в категория до 51 килограма на европейските игри в Баку, след като победи по категоричен начин французойката Васила Лхадири.

Държавната шампионка и победител в категорията си от тазгодишното издание на турнира "Странджа" доминираше изцяло в двубоя и съдиите от Турция, Финландия и Филипините отсъдиха категорична победа. Те гласуваха при 40:36, 39:37 и 40:36 в полза на българската боксьорка.

Истинското изпитание за Петрова обаче тепърва предстои. В следващия й двубой, насрочен за 22 юни (понеделник), българката ще боксира срещу британката Никола Адамс, която е действаща олимпийска шампионка в категория до 51 килограма. Освен това, тя е европейска шампионка от 2011 година, двукратна златна медалистка от игрите на Европейския съюз и победителка в категорията си на игрите на Британската общност.

Държавният шампион Тинко Банабаков отпадна от турнира в категория до 49 килограма, след като отстъпи на ирландеца Брендън Ървин. Съдиите от Италия, Китай и Азербайджан присъдиха загуба за българина при 26:30, 27:30 и 28:29.