2. Бойни спортове
  3. Тервел на финал в Москва

Тервел на финал в Москва

Българският боксьор Тервел Пулев се класира за финала в категория до 91 килограма на европейското първенство по бокс и си осигури най-малкото сребърен медал.

Днес в полуфинален мач Тервел Пулев победи Йозеф Дармош (Унгария) с явно превъзходство във 2-рия рунд. Утре на финала в категория до 91 килограма Тервел Пулев ще играе с Егор Мехонцев (Русия), победил в другия полуфинал днес Денис Пояцика (Украйна).

Тервел Пулев е роден на 1 януари 1983 година в София. Баща му Венко Пулев е известен български боксьор в тежка категория в средата на миналия век, по-големият му брат Кубрат е европейски шампион за аматьори в категория над 91 килограма от Ливърпул-2008, а в момента е професионален боксьор.

Тервел Пулев е многократен шампион на България в категориите до 81 и до 91 килограма. Участник е на световното първенство в Милано през 2009 година. Тервел Пулев е завършил семестриално Националната спортна академия "Васил Левски", а в момента е студент трети курс - задочно, в юридическия факултет на СУ "Свети Климент Охридски".

Тервел Пулев е женен за Диана Ненова - волейболистка от българския национален отбор.