2. Бойни спортове
  3. Тервел Пулев спечели квота за олимпийските игри в Лондон

Тервел Пулев спечели квота за олимпийските игри в Лондон

Българският боксьор победи по точки Владимир Челес от Молдова във финала на квалификационния турнир в Трабзон

Българският боксьор в категория до 91 килограма Тервел  Пулев победи по точки Владимир Челес от Молдова във финала на квалификационния турнир в Трабзон и спечели виза за участие в летните олимпийски игри в Лондон.

След последния удар на гонга петимата странични съдии записаха 12:6 точки  (в отделните рундове - 4:3, 4:1 и 4:2 точки) за Тервел Пулев.

Буквално минути след победата на Тервел Пулев, президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински каза за БТА по телефона от залата в Трабзон:

"Безапелационна победа в шампионски стил! Тервел Пулев показа на ринга в Трабзон, че е най-добрият боксьор не само на квалификацията, но и най-добрият боксьор в Европа в тази категория. Във финала Тево игра умно и не остави никакви шансове за Владимир Челес".

Двама български боксьори спечелиха визи за олимпиадата в  Лондон - Александър Александров в категория до 49 килограма и Тервел Пулев  в категория до 91 килограма.