2. Бойни спортове
  3. Въпреки грипа, Далаклиев взе шампионската титла от Държавното в Плевен

Въпреки грипа, Далаклиев взе шампионската титла от Държавното в Плевен

Ненапълно възстановен след операция и Тервел Пулев също грабнаха златния медал в категорията си

Въпреки заболяването си от грип Детелин Далаклиев взе шампионската титла в своята категория от личното държавно първенство по бокс , което завърши днес в Плевен.

Ненапълно възстановен след операция и Тервел Пулев също грабнаха златния медал в категорията си. Като цяло националите нямаха срещу себе си достатъчно силни противници.

В категория до 49 кг шампион стана Александър Александров (ЦСКА), който на финала победи Георги Андонов (Левски) с 9:3 точки.

В кат. до 52 кг. шампион стана Стефан Иванов (Левски). Противникът му Джино Благоев се отказа още в първия рунд.

В кат. до 56 кг. златният медал спечели Детелин Далаклиев (Мизия-Плевен) който победи убедително със 17:2 точки Йосиф Стойчев.

В кат. до 60 кг. Елиян Димитров (НСА) взе шампионската титла. Срещу него не се яви противника му Айрин Исметов (Локомотив-Русе).

В кат. до 64 кг. Никола Николов (НСА) много убедително взе победата със 17:6 точки срещу  Ангел Христов (Левски).
В кат. до 69 кг. Симеон Чамов (ЦСКА) взе златния медал с голямо превъзходство над противника си Евгени Борисов - победа по точки 16:4.

В кат. до 75 кг на ринга излязоха двама плевенчани. Опитният Румен Мотовски (Спартак-Плевен) спечели след като още в първия рунд отказа Христо Христов от същия клуб.

В кат. до 81 кг. в равностоен мач победи Мариян Момчев (Добрич) с 9:5 т. срещу Абдула Арабие (Левски).
В кат. 91 кг. очаквано Тервел Пулев (Левски) се наложи убедително над  Деян Петров (Спартак-Плевен) с 15:5 точки.

В кат над 91 кг. при най-тежките Петър Белберов (Сторм) победи с 10:7 т. Виктор Касалиев (Елхово) и взе златния медал.
Общо в личното държавно първенство по бокс в Плевен на ринга излязоха 99 състезатели.

По общо мнение на специалистите от премина на по-високо ниво от предишното държавно първенство, което също бе организирано в Плевен.