2. Бойни спортове
  3. Завърши Държавното по кикбокс в Шумен (снимки)

Завърши Държавното по кикбокс в Шумен (снимки)

Сто процентова успеваемост записа монтанският спортен клуб Виталика на Държавното първенство по кикбокс за юноши ст.в. и мъже, което завърши днес в Шумен

Сто процентова успеваемост записа монтанският спортен клуб Виталика на Държавното първенство по кикбокс за юноши ст.в. и мъже, което завърши днес в Шумен, предаде кореспондент на Novsport.com. И петимата състезатели на треньора Емил Кръстев, които се качиха на ринга, намериха място на почетната стълбичка.

При юношите 16-годишният тийнейджър Борис Максимов направи фурор в кат. до 71 кг, в която бе най-младият боксьор. Деветокласникът от езиковата гимназия в Монтана, който има шампионска титла по джудо, стигна до финала, където в много оспорван мач отстъпи по точки от 19-годишният Румен Димитров от СК Вокил Варна.

Също сребърен медал и отново при юношите взе Александър Георгиев в кат. до 81 кг. В същата възрастова група, но в кат. до 67 кг, Мирослав Славков спечели бронзов медал.

Още два бронзови медала извоюваха монтанските кикбоксьори при мъжете. За първия се пребори Жак Викторов (67), а втория си заслужи дебютантът Александър Дизов (67). В шампионата в Шумен взеха участие 200 състезатели от 26 клуба от страната.