2. Челси
  3. Челси спечели младежката Шампионска лига (ВИДЕО)

Челси спечели младежката Шампионска лига (ВИДЕО)

Сините от Лондон наследяват трофея от Барселона

Футболистите на "Челси" спечелиха младежката Шампионската лига, след като в интригуващ финал победиха "Шахтьор" (Донецк) с 3:2.

Възпитаниците на Ади Виваеш станаха вторият победител в турнира, в който играят отборите до 19 години на участниците в Шампионската лига за мъже.

Сините от Лондон наследяват трофея от "Барселона", който преди година спечели първото издание на надпреварата.

"Челси" откри резултата още в осмата минута, когато Айзая Браун се възползва от центриране на Доминик Соланке. В 37-ата минута "Шахтьор" изравни, след като Андреас Кристенсен си вкара автогол след центриране на Денис Арендарук при бърза контраатака.

Сините обаче си върнаха аванса само две минути след почивката. Играчът на турнира Соланке отбеляза след подаване на Джереми Бога. Соланке реализира 12-ия си гол в надпреварата и завоюва голмайсторския приз.

Осем минути по-късно Браун вкара втория си гол в мача след втора асистенция на Бога. Във втората минута на добавеното време резервата Виктор Коваленко оформи крайния резултат след подаване на Александър Зубков.

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)