2. Челси
  3. ОБЗОР: Челси с лекота прескочи тим от пета дивизия, Лестър започна успешно защитата на ФА Къп (ВИДЕО)

Евертън трябваше да мине през продължение, за да пречупи Хъл, вижте резултатите от играните днес мачове

Челси се класира безпроблемно за четвъртия кръг на ФА Къп, след като разби с 5:1 Честърфийлд на "Стамфорд Бридж". Тимо Вернер, Калъм Хъдсън-Одой, Ромелу Лукаку, Андреас Кристенсен и Хаким Зиеш се разписаха за миналогодишния финалист в надпреварата, докато Акваси Асанте (81') реализира почетното попадение за гостите, които се състезават в петото ниво на английския футбол.

Лестър започна успешно защитата на трофея, след като разби с 4:1 Уотфорд на "Кингс Пауър Стейдиъм". Домакините започнаха силно и взеха аванс от два гола до 25-ата минута. Юри Тилеманс откри резултата в седмата, когато реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Вестергор. Мадисън пък се разписа за 2:0. Само две минути след това обаче Уотфорд се върна в мача с гол на Жоао Педро, който прехвърли Дани Уорд. Харви Барнс увеличи преднината на Лестър в 54-тата минута, след като получи извеждащ пас от Луукман. Първоначално бе маркирана засада, но след намесата на ВАР попадението бе зачетено. Малко след това двубоят бе прекъснат за няколко минути заради проблеми с осветлението на "Кинг Пауър Стейдиъм". Пет минути преди края Марк Олбрайтън оформи крайния резултат, след като получи от Мадисън и стреля покрай стража на гостите.

Евертън и Саутхамптън трябваше да играят продължения, за да продължат напред. "Карамелите" стигнаха до успех с 3:2 при гостуването на втородивизионния Хъл Сити. Андрюс Таунзенд отбеляза победния гол в 99-ата минута. Саутхампът също спечели с 3:2 като гост на Суонзи. Двата отбора си отбелязаха три гола в продълженията, а последният бе дело на Шейн Лонг в 102-ата минута.

Порт Вейл – Брентфорд 1:4
Куинс Парк Рейнджърс – Родъръм 1:1 (8:7 след дузпи)

УБА – Брайтън 1:2 след прод.

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)