2. Челси
  3. Петър Чех поздрави съотборниците си за победата над Ливърпул

Петър Чех поздрави съотборниците си за победата над Ливърпул

Вратарят на Челси Петър Чех бе много развълнуван, след победата на неговия отбор над Ливърпул с 3:1 в първа четвъртфинална среща. „Сините” успяха да обърнат мача, след като Фернандо Торес изведе „мърсисайдците” напред в резултата още в първите минути.

„Това е страхотен резултат, но мачът не започна добре за нас. Само след няколко минути изоставахме с 1:0, а не искахме това да се случва. Реагирахме по страхотен начин, като започнахме да създаваме много положения пред вратата на „червените”, а голът на Иванович ни даде нужното спокойствие. Вторият гол дойде в точния момент, а попадението на Дрогба довърши съперника ни”, заяви Петър Чех пред „Скай спортс” веднага след мача.

„Имаме голямо предимство преди реванша. Знаехме, че трябва да отбележим и да се опитаме да постигнем положителен резултат. Опитахме се да го постигнем, подавахме си топката много добре и отбелязахме попадения, а това беше ключът към успеха. Все още ни предстои още едно полувреме, защото във футбола 3:1 е страхотен резултат след 45 минути, но трябва да изиграем и втората част. Сега сме фаворити, защото имаме предимство от два гола”, завърши чехът.

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)