2. Черно Море
  3. Бней Йехуда надви "моряците" в Бояна

Бней Йехуда надви "моряците" в Бояна

Черно море загуби проверката с 2:3

Бней Йехуда победи Черно море с 3:2 в приятелска среща, която се игра на базата на националния отбор в Бояна.

Двата отбора не си вкараха голове през първата част, оставяйки шоуто за след почивката. Десетина минути след паузата гостите откриха от корнер, като преди това се стигна до неразбирателство в отбраната на Черно море.

В 67-ата минута футболист на Бней Йехуда опита остро центриране от пряк свободен удар от над 30 метра, но топката направи странна парабола и намери сглобката на вратата. Иван Дюлгеров я докосна, но не успя да избие.

Малко след това "моряците" се върнаха в мача. Мартин Костадинов подаде към Марек Кузма пред дъгата на наказателното поле. Той овладя топката, финтира бранител и се разписа със силен удар по земя - 1:2.

В 83 минута обаче клубът от Израел си върна аванса от два гола след хубава контраатака и точен удар в далечния ъгъл на вратата на Дюлгеров.

Четири минути по-късно Минков овладя топката и подаде успоредно на голлинията към Коконов, който на празна врата не сгреши, за да оформи крайното 2:3.

Стартов състав на Черно море: Eмил Михайлов, Мартин Костадинов, Илиас Хасани, Ондрей Сукуп, Орлин Старокин, Мариян Огнянов, Георги Илиев, Александър Цветков, Георги Божилов, Атанас Зехиров, Цветелин Чунчуков

Състав на Черно море за второто полувреме: Eмил Михайлов, Мартин Костадинов, Емил Янчев, Ондрей Сукуп, Орлин Старокин, Мариян Огнянов, Георги Илиев, Александър Цветков, Георги Божилов, Атанас Зехиров, Цветелин Чунчуков
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)