2. Черно Море
  3. Ботев (Враца) излезе от зоната на изпадащите (ВИДЕО)

Ботев (Враца) излезе от зоната на изпадащите (ВИДЕО)

Врачани удариха Черно море в 86-ата минута

Ботев (Враца) излезе от зоната на изпадащите след победа 1:0, постигната в края на двубоя срещу Черно море от последния есенен кръг на „А” група. Илия Илиев разстреля Колев отблизо в 86-ата минута и донесе ценните три точки за тима на Тони Здравков.

Времето във Враца беше студено, но въпреки това теренът беше на сравнително добро ниво.

В 1-ата минута Дончо Атанасов проби отдясно, центрира от аутлинията за Миро Манолов, който стреля, но трима защитници му попречиха да го направи добре и топката напусна очертанията на терена в аут.

В 3-ата минута Андрей Атанасов получи жълт картон за симулация в наказателното поле на гостите.

До 37-ата минута двата отбора не успяха да създадат нито едно чисто голово положение. Тогава Дарко Савич изпусна Миро Манолов, който изскочи сам срещу вратаря и комбинира с Дончо Атанасов, който само трябваше да вкара в опразнената врата. Но крилото не намери целта.

След подновяването на играта домакините имаха нови претенции за дузпа. След центриране от свободен удар се получи меле в наказателното поле, където играч на Черно море сякаш игра с ръка, но реферът Никола Попов от София беше прекалено близо и прецени, че няма основания, за да посочи 11-метров наказателен удар.

Обрачът около вратата на Черно море започна да се затяха. В 49-ата минута Варела стреля анемично вместо да подаде и вратарят Колев улови.

В 65-ата минута отново стражът на моряците изби удар под гредата на Асен Георгиев от вратарското поле.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Андрей Атанасов успя да се пребори най-после с пазача си Росен Колев. Футболистът на Ботев навлезе в наказателното поле и от аутлинията пусна към Илия Илиев във вратарското поле. Опитният капитан на врачани отправи много силен удар, който изпари пръстите на Пламен Колев и влетя в мрежата му.

В добавеното време Асен Георгиев едва не си отбеляза автогол, но за негово щастие топката излезе в корнер, а Ботев спечели важни три точки и ще зимува на 11-ото място в класирането с 15 точки. Черно море е 10-ти с точка повече.