2. Черно Море
  3. Бронзови медали за старшата на Черно море

Бронзови медали за старшата на Черно море

Във финалния кръг от шампионата, „моряците“ завършиха наравно 1:1 у дома срещу Берое

Юношите старша възраст на “Черно море” триумфираха с бронзовите медали в Елитната група до 19 години. Във финалния кръг от шампионата, „моряците“ завършиха наравно 1:1 у дома срещу „Берое“, но това им бе достатъчно да си гарантират 3-то място в крайното класиране. То стана факт и благодарение на издънката на ЦСКА, тъй като „армейците“ също завършиха 1-1 като гости на „Чавдар“ Етрополе.

Иначе двубоят, който се игра на терена от Спортен комплекс „Черно море“ под Аспаруховия мост във Варна, започна не особено добре за домакините, които още в 14-ата минута останаха с 10 души, след червен картон на Петко Цанков. Въпреки численото предимство на гостите от Стара Загора, варненци диктуваха темпото и по-често поглеждаха към вратата на съперника. В 68-ата минута Велизар Обрешков бе фаулиран в наказателното поле и рефера отсъди дузпа за „Черно море“ – безпогрешно изпълнена от Карен Мадоян. В 75-ата минута обаче съдията отново посочи бялата точка, само че в полза на гостите, а дузпата бе малко пресилена. Така резултата бе изравнен, а до края нови попадения не паднаха. След двубоя двамата наставници на „моряците“ Иван Николов и Станислав Стоянов изразиха задоволството си от победата, въпреки червения картон и отсъствието на 4-ма основни футболисти. Според тях бронзовите медали са напълно заслужени.

Черно море’19: Християн Христов, Петко Цанков, Петър Петров, Преслав Дошков, Симеон Неделчев, Александър Йовчев, Васил Иванов, Николай Иванов, Карен Мадоян (78′ Ангел Стоянов), Ивелин Лазаров (40′ Георги Кръстев), Енчо Стойков (50′ Велизар Обрешков)
Треньори: Иван Николов и Станислав Стоянов

НА "ТИЧА": Много битка и драма - 0:0 (ВИДЕО)