2. Черно Море
  3. Черно Море и Литекс завъртяха нулево реми в оспорван сблъсък

Черно Море и Литекс завъртяха нулево реми в оспорван сблъсък

Черно море и Литекс не успяха да се победят в директен сблъсък за зона "Европа" и завършиха при резултат 0:0 в мач от 23-ия кръг на „А” група, изигран на стадион „Тича” във Варна. Срещата се игра при хладно и ветровито време пред около 3500 зрители, предаде кореспондентът на Novsport.com във Варна.

Двата отбора започнаха активно, демонстрирайки динамична и нахъсана игра. Първи към противниковата врата се насочиха домакините, след като в 4-ата минута Алекс центрира в наказателното поле на Литекс, но Голубович овладя топката без затруднение.

Първото чисто положение в мача дойде в 8-ата минута, когато Какалов отправи страхотен удар към вратата на Голубович, но топката срещна страничния стълб, след което и Манолов се опита да простреля вратаря, но той се намеси подобаващо и спаси.

Тимът на Станимир Стоилов също демонстрира подобаващо присъствие на терена и успяваше да затрудни „моряците” с хубави контраатаки.

В 14-ата минута Нифлор имаше възможност да открие резултата след като получи топката от Дока и я изпрати в мрежата на Черно море, но голът бе отменен заради засада. Три минути по-късно Манолов отправи изстрел към вратата на гостите, но топката бе изчистена от Ивайло Петков.

В 29-ата минута Радостин Кишишев отправи блестящ удар към вратата на Черно море, топката обаче срещна страничния стълб на Илчев.

В 38-ата минута гостите, които през цялото време оказваха стабилна съпротива на своя сърцат съперник, успяха да стигнат до едно от чистите положения в мача, след като Сандриньо намери Том отдясно, след това топката попадна в Дока, който отправи хубав изстрел към вратата, но Кулибали застана на пътя на топката.

Пет минути по-късно Алекс центрира от корнер в наказателното поле на Литекс, при което Голубович излезе напред и се размина с топката, но никой от „моряците” не съобрази да се възползва от тази грешка.

До края на полувремето до друго положение не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивка без отбелязан гол и с по една греда.

Втората част започна доста лежерно, но двата тима бързо ускориха темпото.

В 47-ата минута Алекс центрира в наказателното поле на Литекс, но там Бачев се засуети и отправи слаб и неточен удар.

В 53-ата минута отново Алекс центрира от ъглов удар, но играч в оранжево изчисти. При изпълнението на втория корнер се получи страхотно разбъркване в наказателното поле, Голубович увисна и топката като по чудо не влезе във вратата му.

Атаките на домакините валяха една след друга и за определен период от време „моряците” съвсем съумяха да пресират своя противник.

В 58-ата минута Данчо Юруков получи извеждащ пас от Алекс, почти прехвърли Голубович, но топката бе изчистена от играч в оранжево.

Минута по-късно дойде най-спорната ситуация в мача, след като Кишишев подаде на Нифлор, който пусна топката на Дока. Той стреля, към вратата на Илчев, топката се удари в напречната греда и падна точно на голлинията, след което бе изчистена. Страничният съдия Веселин Мишев остана безмълвен.

В следващите минути напрежението на стадион „Тича” ескалира и гостите се втурнаха да атакуват с възкресени сили.

В 71-ата минута само късметът попречи на „моряците” да открият резултата, след като Алекс центрира в наказателното поле на Литекс, но вятърът отклони посоката на топката. Голубович тръгна в погрешната посока, но за негово щастие, топката се оплете във външната страна на мрежата.

Последните минути на срещата бяха оживени и напрегнати, но въпреки положенията пред двете врати, нулевият резултат оставаше непроменен.

В 89-ата минута Шандор преодоля защитата на Черно море и подаде на Бибишков, но Домакинов се намеси и изчисти. Минута по-късно Манолов центрира в наказателното поле на Литекс, но "моряците" буквално проспаха хубавата възможност.

Така след 90 минути динамична и оспорвана игра, Черно море и Литекс си поделиха точките, оставяйки интригата в борбата за третото място.