2. Черно Море
  3. Черно море не остави шанс на Калиакра в контрола

Черно море не остави шанс на Калиакра в контрола

Адалберт Зафиров остана доволен от играта на "моряците" след успеха с 3:1 над каварненци

Отборът на Черно море победи катп гост Калиакра с 3:1 в контрола. Двата тима решиха да се възползват от паузата в първенството, продиктувана от световните квалификации и изиграха приятелска среща помежду си на стадиона в Каварна.

„Моряците” открихра резултата още в 4-ата минута след злощастен автогол на бранител на домакините.  В 11-ата минута Георги Божилов удвои преднината на варненци, а до класическото 3:0 се стигна след попадение на Мирослав Манолов в самия край на първата част.

Тимът на Калиакра все пак стигна до почетен гол в 79-ата минута, дело на Гриша Иванов.

Следващата проверка на Черно море е в петък от 16 часа, като „моряците” ще гостуват на третодивизионния Септември (Тервел).

Наставникът на варненци Адалберт Зафиров остана доволен от играта на своите възпитаници: "Въпреки намаления състав съм доволен от направената проверка получи се добра контрола като заслужено стигнехме до успеха. На следващата проверка срещу Септември / Тервел/ в петък ще дам шанс на повече юноши на клуба.”

Стартов състав на Черно море: Пламен Колев, Сашо Александров, Живко Атанасов, Росен Колев, Детелин Димитров, Симеон Симеонов, Християн Попов, Дончо Атанасов, Георги Божилов, Мирослав Манолово, Хермес Паломино

Резерви: Георги Китанов, Ивелин Янев, Стамен Ангелов

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)