2. Черно Море
  3. Черно море победи пловдивския Ботев 2002

Черно море победи пловдивския Ботев 2002

В първият мач от 24-ия кръг на Елитната ни юношеска група до 19 години Черно море победи с 2:1 коравия тим на Ботев 2002 (Пловдив)

В първия мач от 24-ия кръг на eлитната ни юношеска група до 19 години  Черно море победи с 2:1  коравия тим на Ботев 2002 (Пловдив), съобщиха от пресслужбата на варненци. Така, след неубедителното си представяне до момента, най-после младите "моряци" прекъснаха черната серия и записаха първи успех през пролетния дял на шампионата.

В 33-ата минута Румен Николов откри резултата след хубав удар с глава, но само четири минути по късно гостите изравниха от дузпа. Малко преди почивката отново Николов бе близо до попадение, но ударът му нацели гредата.

През втората част също имаше доста интересни ситуации и красиви отигравания, но гол така и не се отбелязваше, за да се стигне до 74 минута, когато Николов изведе отлично Янчо Андреев и той с елегантен прехвърлящ удар сложи точка на спора.

До края Андреев имаше още две възможности за гол, а  "канарчетата" разчитаха предимно на контраатаки, които никак не бяха безопасни, но отбраната на варненци се справи. Тежка контузия в коляното получи Светлин Фърков и бе заменен принудително.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)