2. Черно Море
  3. Черно море победи втородивизионния Светкавица с 2:1

Черно море победи втородивизионния Светкавица с 2:1

Черно море (Варна) се наложи с 2:1 като гост над втородивизионния Светкавица (Търговище) в контролна среща. Мачът се игра на градския стадион в Търговище при минусови температури. И за двата отбора това беше първа зимна проверка

Черно море (Варна) се наложи с 2:1 като гост над втородивизионния Светкавица (Търговище) в контролна среща. Мачът се игра на градския стадион в Търговище при минусови температури. И за двата отбора това беше първа зимна проверка.

Малко изненадващо още във 2-ата минута Даниел Генов вкара от фаул и изведе домакините напред. Той прати топката в горния ляв ъгъл на нисичкия вратар на варненци Пиргов, който не можа да я достигне.

Африканският централен защитник на варненци Мамуту Кулибали се разписа в 11-ата минута с глава, след като засече центриране на новото попълнение Георги Аврамов, който дойде от Спартак (Пловдив).

Варненци стигнаха до пълен обрат три минути по-късно чрез попадение на естонеца Данийл Ратников, който е на проби. Отново Георги Аврамов асистира и за това попадение.

След почивката двамата старши треньори пуснаха нови футболисти на терена, като наставникът на варненци Велизар Попов пусна на терена директно нова 11-ка. Черно море продължи да доминира и на два пъти се размина с нов гол. Пропуски направиха Даниел Георгиев и Герасим Заков.
Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата