2. Черно Море
  3. Черно море разгроми Добруджа в последната си контрола

Черно море разгроми Добруджа в последната си контрола

"Моряците" се наложиха с 4:0 над добричлии в официалното си представяне за новия сезон

Тимът Черно море постигна победа с 4:0 срещу Добруджа в последната си контролна среща преди началото на първенството. Срещата заради контузии пропуснаха Дончо Атанасов, Мирослав Манолов, Ивелин Янев, Георги Божилов, Самуел Камазола, Стамен Ангелов и Петър Денчев.

Черно море започна отлично двубоя и реализира гол още в 8-та минута. Автор на гола стана Георги Илиев, който получи пас от дясно от Илиян Капитанов, овладя топката на точката за дузпа, завъртя се около оста си и стреля за 1:0.

Минути по-късно обаче дойде неприятна новина за щаба на варненци, тъй като Детелин Димитров получи неприятен удар от играч на гостите и бе заменен от Слави Сталев. Превъзходството на домакините продължи, но те трудно успяваха да създадат сериозни положения пред вратата на Добруджа. В 38-та минута Черно море можеше да отбележи ново попадение. Сашо Александров изведе Ермес Паломино, който преодоля вратаря на гостите Николай Радомиров и стреля към опразнената врата, но притичал защитник на Добруджа изчисти топката почти от голлинията. В 47-та минута домакините поведоха с 2:0 след автогол на Ангел Маджиров, който се опита да върне с глава топката към вратаря на Добруджа, но го прехвърли за 2:0.

В 56-та минута гостите можеха да върнат едно попадение, но вратарят Пламен Колев успя да избие топката в корнер след опасния удар с глава на Филип Флоров. В 65-та минута домакините можеха да реализират нов гол след отлична триходова комбинация между Ермес Паломино, Георги Илиев и Атанас Илиев, но влезлият като смяна вратар Дилян Илиев спаси удара на играча на Черно море. В 79-та минута Атанас Илиев направи резултата класически с много точен удар от границата на наказателното поле. В 88-та минута Атанас Илиев вкара втория си гол в срещата и оформи крайното 4:0 Преди началото на двубоя отборът на Черно море за новия сезон бе официално представен пред зрителите на стадион "Тича".
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)