2. Черно Море
  3. Черно море с лесно 2:0 над Струмска слава

Черно море с лесно 2:0 над Струмска слава

"Моряците" без проблеми се класираха за осминафиналите

Черно море с лекота надви третодивизионния Струмска слава 1927 (Радомир) с 2:0 в среща-реванш от 1/16-финалите в турнира за Купата на България и след 0:0 в първия мач се класира в следващия кръг.

По трибуните на "Тича" пък местните фенове протестираха срещу ръководството и наставника Адалберт Зафиров. Запалянковците издигнаха плакат с надпис "Драго ръководство, докога така?! Докога без треньор, селекция и стадион?!".

Иначе Илиан Капитанов (15) и Атанас Илиев (82) вкараха за "моряците". Изходът на сблъсъка беше предрешен още в самото начало, след като в 8-ата минута Райчев от състава на гостите получи директен червен картон за нарушение срещу откъсналия се сам срещу вратаря Георги Илиев. В 15-ата минута пък Капитанов вкара за 1:0 след асистенция на капитана на варненци и вече всичко беше ясно.

Футболистите на Черно море тотално доминираха над четвъртия в Югозападната "В" група удариха и три греди. Резултатът беше оформен в 82-ата минута от влезлия като смяна малко преди това Атанас Илиев.

Състави

Черно море: Пл. Колев, Дечев, Р. Колев, Ж. Атанасов, Д. Димитров, Симеонов, Бергонси (75-Хр. Попов), Капитанов, Г. Илиев (59-Расим), Манолов (80-Ат. Илиев)

Струмска слава: Василев, Райчев, Ашимов, Николов, Митов, Петков, Гълъбов, Йорданов, Иванов (84-Даскалов), Зюмбюлев (82-Ал. Атанасов), Величков (64-Стоилов)

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)