2. Черно Море
  3. Черно море се разходи срещу Калиакра

Черно море се разходи срещу Калиакра

"Моряците" решиха мача до 15-ата минута и запазиха шансове за Европа

Черно море спечели леко домакинството си на Калиакра с 2:0. Голове през първото полувреме на капитана Илиев и Николов осигуриха успеха на „Тича”. Домакините решиха бързо мача до 15-ата минута и запазиха шансове за Лига Европа.

Черно море излезе напред в резултата още във 2-ата минута, когато Георги Илиев реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дончо Атанасов. Калиакра се опита веднага да върне попадението, но Пиргов изби удар на Марков от свободен удар.

Черно море пропусна две положение чрез Атанасов и Илиев преди да вкара втори гол в 15-ата минута. Атанасов напредна отляво, центрира в наказателното поле, Цветан Димитров увисна, което позволи на Николов да прати топката в опразнената врата за 2:0.

Постепенно домакините отстъпиха инициативата на Калиакра. В 30-ата минута хубав удар на Десислав Русев от движение накара Пиргов да се разтегне и да избие.

Пет минути по-късно Цветан Димитров спаси мрежата си от трети гол, след като Николов се откъсна сам срещу него, но вратарят излезе предвидливо и изчисти.

Точно преди почивката Илиев центрира от фаул към Ратников, който стреля по диагонала, но Цветан Димитров изби ефектно с крак.

Така дойде почивката.

В 52-ата минута Илиев открадна една топка, напредна в наказателното поле, но там беше блокиран от защитниците на Калиакра. Все пак топката се върна у капитана, той стреля с глава, но над напречната греда.

До края играта бе равностойна, като положения нямаше.

Така Черно море прибави три точки към своя актив и събра 47, изоставайки отново на 2 от Локо Сф, който победи Сливен с 2:0. Калиакра стои спокойно на 13-ото място с 26 точки, на 5 от опасната зона.