2. Черно Море
  3. Черно море тръгна с минимален успех над съседите от Калиакра

Черно море тръгна с минимален успех над съседите от Калиакра

Георги Илиев донесе успеха за Черно море след страхотна асистенция на новото попълнение Хермес Паломино

Отборът на Черно море постигна успех с 1:0 в третата си контрола от лятната подготовка срещу друг морски член на „А” група – Калиакра (Каварна). „Моряците” започнаха с почти титулярен състав, в който се отличаваше новопривлеченият венецуелец Паломино.

Възпитаниците на Стефан Генов взеха инициативата още в началото и голът пред вратата на Димитров се печеше. След няколко неточни удара „моряците” поведоха с първия си точен удар в очертанията на вратата. Новото попълнение Хермес Паломино отлично изведе Георги Илиев зад отбраната на Калиарка. Останал сам срещу вратаря опитният полузащитник не сбърка и вкара за 1:0 в полза на Черно море. В 26-та минута се контузи Камазола, който бе заменен от Димитър Петков в редиците на Черно море. До края на полувремето Калиакра опита да изравни, но с добри намеси Илко Пиргов запази мрежата си суха.

През втората част и двамата треньори подмениха изцяло единайсеторките и това свали значително качеството на играта. Многото нови лица на терена нямаха достатъчно сработеност помежду си, но все пак имаше няколко опасни положения пред двете врати. Шансът обаче не се усмихна на никого и резултатът остана 1:0 до последния съдийски сигнал.

Калиакра 0:1 Черно море
15' 0:1 Г. Илиев

Съдия: Ивелин Донев
Стадион: Калиакра

Калиакра:
Титуляри (Първо полувреме) Ц. Димитров – Бонев, Райчев, Ковачев, Събев, Петков, Коруджиев, Яшар, Ц. Филипов, Вилфред, Зайцев
Второ полувреме: Бахтарлиев, Петров, Христов, А. Димитров, Д. Димитров, Минков, Тевия, Кичуков, Раднецов, И. Зафиров, Цачев, Филипов

Черно море:
Титуляри (Първо полувреме): Пиргов, С. Александров, А. Александров, Стоянов, Янев, Г. Илиев, Камазола (Д. Петков), Божилов, Марчев, Атанасов, Паломино
Второ полувреме: Денчев, Андреев, Лазаров, Йотов, Попов, Симеонов, Капитанов, Ратников, Колев, Николов
Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата