2. Черно Море
  3. Десетият в Полша разгроми Черно море за едно полувреме

Десетият в Полша разгроми Черно море за едно полувреме

"Моряците" загубиха и втората си контрола в Турция, отстъпвайки с 0:4 от Ягелония

Отборът на Черно море загуби с 0:4 от полския Ягелония втората си контрола на турска земя.

Всичките попадения в мрежата на „моряците” бяха вкарани през първата част. Поляците, които заемат десета позиция в местния шампионат, откриха резултата още в 1-ата минута чрез Томаш Франковски, който се възползва от грешка в българската отбрана.

Варненци бързо се окопитиха от ранното попадение и можеха да изравнят в следващите минути, но пропуски пред полската врата направиха Георги Илиев и Паломино.

Отборът на Ягелония обаче отново вдигна оборотите в края на първата част и наниза цели три попадения преди почивката.

В 22-ата минута Грегор Рашяк удвои преднината на своя тим, засичайки с глава центриране на Томаш Купиш от фаул.

Още в следващата минута двамата си размениха ролите, за да могат поляците да ликуват за трети път.

Резултатът набъбна на 4:0 в 37-ата минута, когато второто си попадение в мача отбеляза Франковски.

През втората част наставникът на Ягелония разчиташе главно на резерви нови попълнения и това даде шанс на Черно море да поизравни играта. „Моряците” започнаха да владеят по-дълго топката, но трудно стигаха до голови опасности.

Гредата помогна на поляците да запазят чиста мрежа в 72-ата минута след хубав удар на Георги Илиев. Три минути по-късно и Симеонов имаше шанс да се разпише, но стреля неточно.

Така отборът на Черно море записа втора загуба в контролите си в Турция, след като в първата проверка отстъпи на румънския Спортул с 0:2.

Стартов състав на Черно море: Петър Денчев (61' Колев), Сашко Александров, Александър Александров (75' Сталев), Росен Колев (75' Радев), Янчо Андреев (46' Попов), Георги Илиев, Симеон Симеонов, Марлон Фернандес (68' Адисон), Георги Божилов, Дончо Атанасов (61' Капитанов), Хермес Паломино (46' Манолов)

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)