2. Черно Море
  3. Драматично равенство между Миньор и Черно море в мач без интрига - 2:2

Драматично равенство между Миньор и Черно море в мач без интрига - 2:2

Отборите на Миньор Перник и Черно море завършиха наравно 2:2 в мач без значение от последния кръг на „А” група. Срещата се игра на стадион „Миньор”, а попаденията бяха дело на младия Ангел Георгиев за Черно море в 4-ата минута и Тодор Колев в 90-ата от дузпа. За Миньор пък точни бяха младежкият национал Николай Дюлгеров в 39-ата и бразилецът Валмир в 52-ата. След тази среща гостите от Варна взеха официално бронзовите медали, а Миньор зае 11-ото място в класирането.

Отборите на Миньор Перник и Черно море завършиха наравно 2:2 в мач без значение от последния кръг на „А” група. Срещата се игра на стадион „Миньор”, а попаденията бяха дело на младия Ангел Георгиев за Черно море в 4-ата минута и Тодор Колев в 90-ата от дузпа. За Миньор пък точни бяха младежкият национал Николай Дюлгеров в 39-ата и бразилецът Валмир в 52-ата. След тази среща гостите от Варна взеха официално бронзовите медали, а Миньор зае 11-ото място в класирането.

Срещата започна много динамично и само след 4 минути игра гостите поведоха с гол на Георгиев. След центриране от ъглов удар вратарят на Миньор не прецени ситуацията и младокът се възползва, за да прати топката в мрежата. След този гол домакините изпаднаха в лека форма на шок и трудно успяваха да организират опасна атака. След 10-ата минута започна да се наблюдава пробуждане на играчите в жълт екип.
Момчетата на Тони Велков започнаха да атакуват опасно, но пропуски на Хазуров и Стоянов не позволиха резултатът да бъде изравнен.

Натискът на домакините се усилваше с всяка измината минута и логичното се случи няколко минути преди края на полувремето, когато след центриране в наказателното поле на Черно море Тодоров фаулира Крумов и съдията Манев отсъди дузпа. Зад топката застана Ники Дюлгеров, който взриви публиката, опъвайки мрежата. Така резултатът стана 1:1, а домакините започнаха все по-настървено да поглеждат към вратата на Маринов. До края на първата част нямаше нови голове и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Втората част също бе много интересна, а „чуковете” от Перник наложиха натиск още от първите минути. В 51-ата Валмир се появи на терена, а само 30 секунди по-късно бе в прегръдките на своите съотборници. Бразилецът изпълни по феноменален начин пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в мрежата на гостите. След този гол момчетата на Тони Велков заиграха още по-освободено и можеха да стигнат до нови попадения. Хазуров обаче не бе прецизен в откритите пред него възможности и пращаше топката извън рамките на вратата.

Постепенно играчите на Никола Спасов се върнаха в мача и започнаха да атакуват много опасно. Крилата на варненци бяха много активни, а само късметът запазваше преднината на Миньор. Изглеждаше, че домакините от Перник ще спечелят трите точки, но в 90-ата минута главният съдия отсъди дузпа за Черно море. Зад топката застана Тодор Колев и с чудесно изпълнение изравни резултата.

Така двата тима си разделиха точките, завършвайки 2:2.

Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата