2. Черно Море
  3. Дубълът на “Морето” също направи 1:1 със Славия

Дубълът на “Морето” също направи 1:1 със Славия

В мач от ІV кръг на втората фаза на Младежката футболна група футболистите на “Черно море” направиха 1:1 със “Славия” на стадиона в “Овча купел”.

В мач от ІV кръг на втората фаза на Младежката футболна група футболистите на “Черно море” направиха 1:1 със “Славия” на стадиона в “Овча купел”. Интересното е, че при този резултат завършиха и мъжките отбори на стадион “Тича”.

Дублиращият тим на варненския клуб получи нелеп гол още в 8-ата минута, когато след рикошет в Ангел Стоянов топката прехвърли вратарят Злати Златев. Гостите веднага реагираха като ужилени и наложиха превес. Стигна се дори до греда секунди преди почивката.

Надмощието на “Морето” продължи и през второто полувреме. Хубави положения за гол изпуснаха Йосков, Минков и Пешков. Логичното обаче се случи в 75-ата минута, когато се стигна до 1:1, след като Йосков изведе отлично Минков, който по диагонала отбеляза.

Единият от наставниците на тази възраст Тодор Каменов коментира, че е доволен от срещата, с изключение на първите 10 минути от нея.

След този двубой шестимата национали в “Черно море” поеха към представителните тимове. Петима получиха повиквателни от селекционера на юношеския националния отбор Светослав Тодоров. Това са Николай Минков, Стефан Иванов, Даниел Димитров, Емил Илиев и Георги Гушлев. Те ще вземат участие в контролна среща в Унгария. Още един талант от академията на варненци Валентин Йосков бе повикан на лагер-сбор в Стара Загора от селекционера на 17-годишните Александър Димитров.

“Черно море U21″: Злати Златев, Александър Йовчев, Тони Стоичков, Ангел Стоянов, Слави Сталев, Даниел Димитров, Карен Мадоян (80 – Георги Гушлев), Александър Попов (30 – Емил Илиев), Стефан Иванов (46 – Валентин Йосков), Николай Минков, Кристиян Пешков

НА "ТИЧА": Много битка и драма - 0:0 (ВИДЕО)