2. Черно Море
  3. Голям бой за четвъртото място

Голям бой за четвъртото място

Вижте сметките (без кръчмаря Славия)

Голям бой за четвъртото място се очертава до края на сезона или поне до следващия кръг. Четири клуба се надяват ЦСКА да бие Славия във финала за купата и да издрапат до участие в Лига Европа. Локомотив (Сф), Черно море, Локомотив (Пд) и Берое правят кръчмарски сметки как да се доберат до турнирите.

В предстоящия, 29-и кръг четирите отбора задължително ще се хвърлят за победа, а допълнителните сметки ще се правят след сряда, когато е финалът за купата. Там евентуална победа на Славия над ЦСКА може да обърка всички сметки и да направи последния кръг протоколен.

Преди това обаче в 29-ия кръг всеки един от отборите има сериозни препятствия. Локо (Сф) приема почти сигурния шампион Литекс. Локо (Пд) домакинства на ЦСКА, Берое приема борещия се за оцеляване Видима, а Черно море гостува на Миньор. До края има да се изиграе само един директен мач между претендентите. Той е в последния кръг, когато във Варна се срещат тимовете на Черно море и Берое.

В Надежда с най-големи шансове за турнирите

Шансовете на Локо (Сф) да влезе в европейските турнири като четвърти в „А" група са най-големи, сочат сметките:

Локомотив (Сф), 4-о място, 49 т: Тимът има да играе мачове с Литекс и Славия, от които ще трябва да вземе 3-4 точки, за да бъде сигурен за четвъртото място.

Черно море, 5-о място, 47 точки: Черно море ще се
надява на 2 победи до края и Локо (Сф) да загуби поне един от мачовете си. При равни точки с Локо (Сф) се класира Черно море.

Локомотив (Пд), 6-о място, 46 точки: Тимът на Коко Динев изпусна питомното и ще гони дивото. Локо играе с ЦСКА вкъщи и с Черноморец навън. Единственият вариант за тях да отидат на 4-о място са 2 победи, а Локо (Сф) и Черно море да не вземат повече от точка или две.

Берое, 7-о място, 45 точки: Реално Берое има шанс, но той е само на теория. В момента тимът изостава на 4 точки от Локомотив (Сф), но има да играе с Видима вкъщи и Черно море навън. Нужни са им 6 точки, а Локо (Сф) и варненци да загубят. Ще трябва и поне една загуба на Локо (Пд).

Всеки един от предстоящите двубои можете да предвидите в играта на Novsport.com "Прогнози", без да заложите нито стотинка, а накрая на всеки месец да спечелите голямата награда от 500 лв. За повече информация - ТУК

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!