2. Черно Море
  3. Локомотив надигна глава след 1:0 срещу Черно море в Пловдив

Локомотив надигна глава след 1:0 срещу Черно море в Пловдив

Локомотив (Пловдив) извоюва първа победа в „А” група срещу отбора на Черно море в Пловдив. „Смърфовете” победиха „моряците” с гол от дузпа в 13-та минута на Даксон, който си я изработи сам, след като бе фаулиран от Бачев.

През първото започна с доста сериозен натиск на Черно Море, които дори успя да стигнат до 1-2 опасни ситуации пред вратата на Локомотив. Играта вървеше добре в полза на „моряците”, но футболистите на Локомотив успяха да организират атака, чрез Кики и Даксон, който бе фаулиран от Бачев в наказателното поле и Николай Йорданов посочи бялата точка, в 13-та минута. Даксон застана зад топката и бе точен за 1:0. След като получиха гол „моряците” започнаха чести атаки, но нито една не доведе до нищо опасно. До края на първото полувреме Локомотив създадоха няколко опасни положения, благодарение на контра атаки, но Пиргов спаси отбора си от по-сериозен пасив, до края на първото полувреме.
 Очаквано второто полувреме започна с натиск на Черно море, но това само помогна на Локомотив да създадат няколко опасни положения, който доведоха до опасности пред вратата на Илко Пиргов. След няколко неуспешни опита за гол, футболистите на Локомотив постепенно започнаха да се прибират, в своята половина. Така започнаха да валят положение след положение за Черно море. Първо в 61-та минута Какалов получи центрирана топка от Маркес, но на няколко метра от гол линията не успя да се разпише с глава. След това в 74-та минута резервата Алекс центрира към непокрития Дани Георгиев, който също с глава не успя да уцели вратата. Тогава дойде и ситуацията в 78-та минута, в която Алекс центрира от корнер и топката стигна до Георгиев, който от точката на дузпата с глава уцели горната греда на Акалски. Последваха още няколко положения пред вратата на „смърфовете”, но без резултат. Така завърши двубоят в Пловдив, с който футболистите на Локомотив записаха първа победа от началото на „А” група.
Това бе последният мач от 3-ия кръг на родната ни „А” група, с който Локомотив събират актив от 3 точки, след двете загуби, които записаха на старта на сезона. Черно море също имат 3 точки досега, след като победиха Сливен, но загубиха от Черноморец на старта на първенството.

Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата