2. Черно Море
  3. Локомотив (Пд) и Черно море завършиха 1:1 в мач от елитната юношеска група

Локомотив (Пд) и Черно море завършиха 1:1 в мач от елитната юношеска група

Три мача изиграха детско-юношеските формации на Локомотив (Пд) днес. В мач от елитната юношеска група, възпитаниците на Георги Славов завършиха наравно 1:1 срещу тимът на Черно море на Лаута, като домакините водеха в резултата шест минути преди края на редовните 80 минути.

В 29-ата минута Димитър Киндов оползотвори първата по-сериозна атака на своите и изведе локомотивците напред. След вяло първо полувреме и първата половина на второто, мачът се съживи в 72-ата минута, когато Аян Садъков-младши отправи яка тупалка с левия крак от ъгъла на наказателното поле, но топката мина на сантиметри в аут. 120 секунди по-късно варненци изравниха след изненадващ коварен удар на Деян Тасев от 30 метра, който прати топката в горния десен ъгъл на вратаря Венци Христов. В оставащите шест минути гостите можеха да се доберат и до победа, но пропуски направиха Кибил Юнус и Петър Михайлов от пряк свободен удар.

С края на този мач на стадион "Тодор Диев" започна двубоя между пловдивските Спартак и Локомотив, при децата родени през 1995 година, завършил с класическото 3:0 за кючукпарижани. Още в 7-ата минута черно-белите бяха прекършени от нелепа грешка на вратаря Георги Гешев, който сбърка върната към него топка и Иван Петров откри на празна врата. В 33-ата минута резултата бе удвоен, с гол на Паскал Трифонов, който засече остро центриране отляво на Александър Ангелов. Именно Ангелов оформи крайното 3:0 за отбора, воден от Митко Джоров, с гол в 56-тата минута. Пет минути по-късно "сините" нацелиха и страничната греда на резервния вратар Ивайло Паскалев, след удар пред празната врата на Сенафим Михайлов.

По това време на Лаута вече бе започнал протоколен мач между старшата на Локомотив и Мадан, в който момчетата на Васко Ангелов разбиха съперника си с 10:0. Хеттрик в обедната двустранна игра записа Благомир Мастагарков, с по два гола се отчетоха Гюнюл Коджаали и Бирсит Карагарен, а по веднъж отбелязоха Мартин Иванов, Димитър Джонджоров и Атанас Савов.

Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата