2. Черно Море
  3. Малтийци два пъти настигнаха Черно море за 2:2

Малтийци два пъти настигнаха Черно море за 2:2

Коконов и Паланков вкараха за "моряците" в Банско, но това се оказа недостатъчно

Черно море завърши наравно 2:2 с малтийския Моста в приятелски мач, игран в Банско на терена на спортен комплекс "Пири".

"Моряците" откриха резултата още в 4-ата минута. Отлична триходова комбинация между Райков, Венков и Коконов завърши с точен удар с глава от последния. Малтийците обаче бързо се върнаха в мача, след като в 18-ата минута Мохамед възстанови равенството.

В началото на второто полувреме Черно море отново си осигури предимство. Паланков направи резултата 2:1, реализирайки заучено положение от пряк свободен удар. Радостта на моряците не продължи дълго, след като секунди по-късно Калевич се разписа за крайното 2:2.

Старши треньорът на варненския тим Александър Станков не остана доволен от представянето на възпитаниците си в този мач.

"Не съм доволен от представянето на отбора особено от играта в защитен план, като допуснахме два леки гола. Създадохме отново много голови положения, но зареди липсата на концентрация пропуснахме да ги реализираме. До края на лагера ще работим върху отстраняването на тези слабости", сподели Станков.

Следващата четвърта контрола на Черно море е на 2 юли срещу Марек.

НА "ТИЧА": Много битка и драма - 0:0 (ВИДЕО)