2. Черно Море
  3. Младшата и старшата на Черно море с минимални победи

Младшата и старшата на Черно море с минимални победи

"Моряците" до 17г. взеха градското дерби с Черноморец, докато юношите до 19г. победиха Светкавица

Юношите младша възраст на Черно море постигнаха минимална победа с 1:0 над връстниците си от Черноморец в морското дерби от 22-рия в Елитната група до 17 години. „Моряците“ потопиха „акулите“ с гол още в осмата минута, дело на Стефан Иванов, който отбеляза рядко виждано попадение, директно от корнер. До края на първата част момчетата на Тодор Каменов изпуснаха още една-две добри възможности за гол, а след почивката играчите на Черно море продължиха да натискат, но така и не намериха за втори път верния път към вратата на съперника. Малшансът пред гола преследваше упорито Валентин Йосков, Даниел Димитров, Станчо Димитров и Крумов. Гостите също имаха своите шансове в края и можеха да си тръгнат с точка от морската столица.

След двубоя наставника на Черно море – Тодор Каменов заяви, че е доволен от победата и играта на своите възпитаници, но не и от прекалено многото пропуски, които са накарали отбора да трепери до последно. В следващия кръг „моряците“ гостуват на Монтана. Двубоя е на 12 април, събота от 11:00 часа и ще се играе в Правец, тъй като домакините са наказани. С победата над Черноморец, варненци изместиха съперника от шестото място в класирането.

В мач от 22-рия кръг в Елитната група до 19 години, юношите старша възраст на Черно море също се поздравиха с успех. Варненци спечелиха с 1:0 като гости на Светкавица и се бетонираха на четвъртото място в класирането с актив от 48 точки.

Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата