2. Черно Море
  3. Младшата на Морето удари Литекс

Младшата на Морето удари Литекс

Момчетата на Георги Попов победиха с 2:0 един от лидерите в класирането

В отложен мач от 23-я кръг в Елитната ни футболна група до 17 години юношите младша възраст на Черно море записаха престижен успех срещу един от лидерите в класирането – Литекс с 2:0, съобщават от пресслужбата на "моряците".

Първото полувреме бе сравнително равностойно, като варненци пропуснаха две положения. Удар на Ивелин Маджаров с глава бе спасен от стража на гостите, а Емил Янчев уцели гредата.

Веднага след почивката попадение Илиан Илиев за домакините бе отменено заради спорна засада. Все пак в 55-та минута логиката възтържествува и моряците откриха резултата след като Георги Георгиев се възползва от грешка в отбраната на Литекс. Точка на спора в 65-та минута сложи Мартин Станков, който реализира отсъдената дузпа за спъване на Румен Касабов.

За сайта на ПФК Черно море наставникът на варненци георги Попов заяви, че е доволен от успеха срещу един от най-силните отбори в първенството. Според него неговите момчета са стигнали до победата сповече хъс и желание и по-агресивна игра.

В последния си мач за сезона в четвъртък (26 май) моряците гостуват на Славия от 15 часа.

Черно море 17: Иван Дюлгеров, Мартин Станков, Виктор Христов, Кристиан Арсовски, Добромир Добрев, Ивелин Маджаров, Емил Янчев, Никола Тодоров (70 Данаил Димов), Калоян Диев (50 Венцеислав Анастасов), Румен Касабов (65 Влад Михайлов), Илиан Илиев (53 Георги Георгиев).

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)