2. Черно Море
  3. „Оставка” огласи „Лаута”, след резил с Черно море

„Оставка” огласи „Лаута”, след резил с Черно море

"Моряците" с убедителен успех като гости на Локо (Пд)

Черно море победи като гост Локомотив (Пловдив), в мач от XIII кръг на Първа професионална лига. „Моряците” бяха по-добрият отбор през почти цялото времетраене на срещата и заслужено се поздравиха с трите точки, след успех с 3:0.

Част от феновете на „смърфовете” поискаха оставката на старши треньора Войн Войнов. Веднага след втория гол на варненци се чуха подобни скандирания, те продължиха след третия, а след края на мача – също. Феновете на пловдивските „железничари бяха опънали и два любопитни транспаранта: „Вън некадърниците от ръководството” и „Локомотив Пловдив над всичко и всички”.

Черно море можеше да поведе още в 4-ата минута. Удар на Георги Илиев, обаче срещна гредата. Минутка по-късно гостите все пак откриха резултата. Сукуна намери в наказателното поле Мариян Огнянов, който с прецизен удар прати топката в мрежата за 0:1.  До края на полувремето съперниците водиха играта основно в центъра на терена, като не успяха да създадат сериозни опасности за вратарите.

Втората част също започна по-добре за Черно море. След час игра Орлин Старокин удвои аванса на варненци със страховит удар с левия крак. След това попадение феновете на домакините призоваха за оставка. В 73-ата минута Симеон Райков бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе избит с крак от вратаря. Малко по-късно Пламен Крумов центрира отдясно, при което топката кацна на напречната греда и излезе в аут. В 83-ата минута Михайлов изби удар на Марчев, а при добавката Симеон Райков не успя да намери целта. В 87-ата минута Антон Огнянов ознаменува дебюта си с гол. След хубав индивидуален пробив, бившият футболист на Левски с мощен изстрел от малък ъгъл прати топката под гредата, оформяйки крайното 0:3.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)