2. Черно Море
  3. Паломино се отпуши

Паломино се отпуши

С два гола на Пантерата Черно море победи Локо (Сф)

Черно море победи Локо (Сф) с 2:0 в среща от 10-ия кръг на "А" група. И двата гола за домакините вкара Хермес Паломино през първото полувреме. Пантерата нямаше гол от 29 март, когато той вкара на Лудогорец. Оттогава до първия му гол в 21-ата минута бяха изминали общо 590 минути. Иначе моряците доминираха през целия мач и заслужено стигнаха до третата си победа от началото на сезона, която ги изкачва до 9-ата позиция в класирането. Локо (Сф) пък се свлече до 12-ата.

В 11-ата минута Паломино стреля към вратата на гостите, но топката мина високо над вратата.

Минута по-късно Георги Илиев пробва силен удар, но топката попадна право в ръцете на Галев.

В 21-ата минута Черно море откри резултата. Дончо Атанасов отклони топката към Паломино, който, непокрит, вкара в десния долен ъгъл за 1:0.

В 27-ата минута Манолов влезе на скорост в наказателното поле, но топката бе избита в корнер.

Две минути преди почивката Черно море вкара втория си гол в срещата. Със страхотен пас Бергонсио изведе Георги Илиев. Последният пусна към Паломино, за да може венецуелецът да вкара за 2:0.

С подновяването на играта Еденилсон Бергонси пробва удар от около 30 метра, но Пиргов успя да избие.

В 51-ата минута Миро Манолов подаде красиво към Георги Илиев, които стреля по диагонала под гредата, но вратарят на гостите отново спаси.

В 83-ата минута Георги Илиев изведе великолепно Божилов сам срещу вратаря. Нападателят  напредна, навлизайки в наказателното поле. Националът предпочете да комбинира вдясно със Сашо Александров, но защитникът стреля във вратаря.