2. Черно Море
  3. Старшата на моряците потопи Любимец, варненци ще зимуват на 2-ро място

Старшата на моряците потопи Любимец, варненци ще зимуват на 2-ро място

В среща от последния есенен кръг в Елитната футболна група до 19 г., юношите старша възраст на “Черно море” постигнаха очаквана победа с 4-1 у дома над Любимец.

В среща от последния есенен кръг в Елитната футболна група до 19 г., юношите старша възраст на “Черно море” постигнаха очаквана победа с 4-1 у дома над Любимец. Двубоят, който се игра пред около 50-тина привърженици на стадиона в Спортен комплекс „Черно море“ под Аспаруховия мост, мина изцяло под диктовката на варненци, а гостите спокойно можеха да си тръгнат от морската столица с още по-пълна кошница. Дежурният голмайстор в последно време Георги Радев откри резултата в полза на домакините в 30-ата мин., засичайки точно центриране по земя, а 10 минути след началото на второто полувреме Костадин Иванов покачи на 2-0. В 68-ата мин. Стелиян Евтимов направи преднината на Черно море класическа, завършвайки отлично двойна комбинация с Диян Малчев. Именно Малчев асистира и за 4-тия гол, дело на Мустафа Мустафа в 75-ата мин. 5 минути преди края все пак отборът на “Любимец” стигна до почетно попадение при една от редките си атаки. След двубоя наставникът на „моряците“ Тодор Каменов заяви, че е доволен от постигната победа, но отново изрази разочорованието си от прекалено многото пропуски пред вратата на съперника. Той сподели, че ще се работи именно по отстраняването на тази слабост. “Черно море” завършва сезона на 2-ро място в класирането, зад лидера “Литекс”, като Тодор Каменов е оптимист, че напролет „моряците“ ще се преборят за шампионската титла.

Черно море’19: Георги Ставрев, Костадин Иванов, Георги Радев, Никола Найденов, Преслав Дошков, Мустафа Мустафа (88′ Николай Атанасов), Станислав Николов (46′ Александър Милев), Петко Цанков, Стелиян Евтимов (80′ Симеон Неделчев), Диян Малчев, Веселин Тисовски (65′ Георги Атанасов)
Треньор:Тодор Каменов

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)