2. Черно Море
  3. Юношите до 19 г. на Черноморец отстъпиха второто място на „Славия”

Юношите до 19 г. на Черноморец отстъпиха второто място на „Славия”

„Черноморец-Бургас” отстъпи второто място в Елитната юношеска група след равенство 1:1 у дома с „Черно море”. След 27-мия кръг от първенството младите „акули” са трети с 49 точки, колкото има и Славия”, но головата разлика на „белите” е с един пункт по-добра /плюс 30 срещу плюс 29/. Напред се е откъснал „Литекс” с 60 точки

Юношите до 19 г. на Черноморец отстъпиха  второто място  на „Славия”

„Черноморец-Бургас”  отстъпи второто място в Елитната юношеска група след равенство 1:1 у  дома с „Черно море”. След 27-мия  кръг от първенството младите „акули”  са трети с 49 точки, колкото има и Славия”, но головата разлика на „белите” е с един пункт по-добра /плюс 30 срещу плюс 29/. Напред се е откъснал „Литекс” с 60 точки.

Морското  дерби се игра при изключително тежки  условия на стадион „Черноморец”. Проливният дъжд и хлъзгавият терен затрудниха максимално юношите, които демонстрираха мъжко поведение.

И двата гола паднаха през първото  полувреме. Бургазлии поведоха още  в 4-тата минута с гол на Георги Кръстев, а гостите изравниха в 36-ата с далечен удар и не без помощта на вятъра. Домакините владееха трайно инициативата до края, но направиха поредица от пропуски.

„Много съм доволен от момчетата,  които се раздадоха с нужния  ангажимент в тежките условия  за игра. Контролирахме мача непрестанно, но не показахме спокойствие и класа в многото голови ситуации”, коментира треньорът на бургаските юноши Мирослав Кралев.

В следващия, 28-ми, кръг младите „акули”  гостуват в дерби на „Славия” на 10 май.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)