2. Черно Море
  3. Юношите на Локо (Пловдив) постигнаха ценна победа като гости на Черно море

Юношите на Локо (Пловдив) постигнаха ценна победа като гости на Черно море

Юношите старша възраст на Локомотив (Пловдив) постигнаха изключително ценна победа с 4:3 при гостуването си на Черно море (Варна) в първа осминафинална среща от Републиканското първенство, предаде кореспондент на Novsport.com. Двубоят във морската столица бе много драматичен, а победното попадение за „смърфовете” падна в 90-ата минута.

Мачът започна равностойно, а домакините пропуснаха няколко изгодни положения. В 38-ата минута Магелов подаде на Любомир Цеков, който откри резултата с изстрел от границата на полето. Само две минути по-късно след центриране от фаул Ивайло Станчев с глава простреля вратаря на Локомотив Йонов – 1:1. Гостите веднага отговориха с добра комбинация между Марчев и Цеков, а последният изведе своя тим отново напред в резултата. Малко преди почивката той записа и хеттрик, след идентично взаимодействие с Марчев – 1:3.

През втората част пловдивчани намалиха темпото, а домакините успяха да изравнят резултата в последните минути на двубоя. Първо в 75-ата минута Михаил Паскалев се възползва от грешка в отбраната на „смърфовете”, а три минути по-късно Пламен Георгиев засече центрира отдясно на Николов и изравни резултата.

Развръзката дойде в последната минута на мача. Любомир Цеков свали топката с гърди към Веселин Марчев, който разстреля стража на домакините и даде ценна преднина на своя отбор преди реванша. В изблика си на радост нападателят си свали фланелката, за което получи втори жълт и респективно червен картон. Така той ще пропусне реванша на 3-ти юни в Пловдив от 10.30 часа.

Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата