2. Черно Море
  3. Юруков донесе втора победа на Черно море

Юруков донесе втора победа на Черно море

"Моряците" биха Академик на "Тича"

Черно море записа втора победа от началото на сезона. „Моряците” се наложиха с 1:0 над новака Академик на своя стадион „Тича” във Варна, а единственият гол отбеляза най-добрият на терена Йордан Юруков в 36-ата минута. Поражението на Академик пък е второ. Срещата не беше особено красива. Звездата на домакините Марио Жардел отново бе оставен резерва, но се появи през второто полувреме, за да бъде видян за първи път пред домашна публика. Капитанът Георги Илиев пък се завърна след контузия.

Мачът на „Тича” започна с надмощие на домакините. Йордан Юруков беше най-близо до откриването на резултата преди да го стори в 36-ата минута. След взаимодействие между него и Дончо Атанасов последният центрира в наказателното поле, където гостите изчистиха, но топката падна на волето на Юруков, който с мощен шут от границата на пеналтерията разстреля Михайлов за 1:0.

След гола Академик се откри с намерението да стигне до изравнителен гол, но до почивката авансът на „моряците” се запази.

Играта бе подновена с нов натиск на домакините. В 55-ата минута Дани Георгиев открадна топката и излезе сам срещу вратаря Михайлов, който обаче съумя да предотврати сигурното попадение с крак, а после Мартин Сечков изчисти от голлинията.

Марио Жардел, който отново бе оставен резерва от треньора на Черно море Велизар Попов, се появи в игра в 64-ата минута и веднага успя да отправи удар, който бе уловен от Михайлов.

С това интересните моменти на „Тича” се изчерпаха и мачът логично завърши 1:0. С този успех Черно море е 3-и с 6 точки, с 1 зад временния лидер Локо Пд. Академик е 14-и със само 1 спечелена точка, пред Сливен и Миньор, които са без актив.

ЧЕРНО МОРЕ – АКАДЕМИК 1:0
36’ Юруков

Черно море: Пиргов, Александров-Сашо, Дяков, Александров, Тиаго (59-Бачев), Адемар, Георгиев (77-Илиев), Димов, Божилов (64-Божилов), Атанасов, Юруков;

Академик: Михайлов, Асенов, Редовски (69-Александров), Сечков, Кюмюрджиев, Будинов, Василев, Петков, Николов (46-Аесс), Иванов, Петров.

Жълти картони: Божилов, Юруков (Черно море), Редовски, Сечков, Петков (Академик)