2. Черноморец (Бс)
  3. "Акулите" на Херо нанесоха четвърта загуба на 10 от Берое (видео)

"Акулите" на Херо нанесоха четвърта загуба на 10 от Берое (видео)

Черноморец постигна първи успех под Аязмото

Черноморец спечели първа победа под Аязмото в историята. Тимът на Димитър Димитров – Херо спечели по изключително драматичен начин гостуването си на Берое с 2:1 с гол в 93-ата минута на мача в Стара Загора. Само четири минути преди това заралии, които цяло второ полувреме бяха с човек по-малко, стигнаха до изравнително попадение от дузпа чрез резервата Златинов. Траян Дянков обаче беше най-съобразителен в наказателното поле в добавеното от рефера Христо Ристосков 4-минутно продължение и донесе третата победа на „акулите” този сезон.

Иначе Асис откри резултата в 51-ата минута с тяло, след като Петър Димитров от Берое беше изгонен точно преди почивката за втори жълт картон. В края на мача Берое се вдигна на щурм и от дузпа изравни, но гостите от Бургас показаха, че при тях се работи изключително правилно и успяха да вземат тежкото гостуване.

През първото полувреме мачът беше изключително скучен. Двата отбора играха доста предпазливо. Чак в 38-ата минута домакините бяха близо до гола, след като Петър Димитров направи акробатично изпълнение, но Стоян Колев заключи вратата си.

В края на полувремето страстите се нажежиха, когато Петър Димитров получи набързо два жълти картона. Щабът на Берое скочи на Христо Ристосков, а гостите претендираха, че Димитров е трябвало да получи директен червен картон за груб фаул.

След подновяването на играта акулите откриха. Жужу центрира отляво на вратата на Черноморец, намери в наказателното поле непокрития Асис, който с тяло реализира на празна врата. Последва продължително разиграване от страна на гостите, а старозагорци трудно организираха атаки.

И след още няколко положения за Черноморец феновете на Берое започнаха да напуска стадиона. В края заралии натиснаха, но Стоян Колев действа удивително, след като изби топката от главата на Дзаферович.

Минута преди края на редовното време Рангел Абушев бе съборен в пеналтерията и Ристосков посочи бялата точка. Златинов изравни, въпреки че Стоян Колев усети ъгъла.

Черноморец обаче търсеше успеха до последната свирка и я постигна. При центриране настана разбъркване и Траян Дянков с глава прониза мрежата на Берое.

Ето и фактите преди двубоя:

Последния път, в който Берое започна сезон с три поредни загуби - 2001/02 г., тимът остана последен в крайното класиране и изпадна от групата. Заради контузия бранителят Веселин Пенев пропуска възможността още днес да изиграе 150-ия си мач в елита. През новия сезон досега за старозагорци са се разписвали само защитници - Ваня Дзаферович и Станислав Бачев, а централният нападател Евгени Йорданов не се е разписвал в 8 поредни срещи на тима.

Берое е тимът, срещу който бургазлии имат най-много победи в А група -21, но в последните си три шампионатни мача със старозагорци черноморци не успяха да вкарат нито един гол и взеха само една точка. Вторият гол на Жугурта Жужу във вратата на Локо Пд в миналия кръг бе попадение №1200 за Черноморец в А група. Халфът Костадин Дяков може да запише 99-ия си мач в елитната група, в които е отбелязал 7 гола.

Срещата ще може да проследите на живо посредством подробно чат-описание.

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец